1. Olen saanud kogemuse digitaalse arengumapi koostamise ja täiendamise kohta.
2. Tutvusin uute veebikeskkondadega.
3. Andis mõtteid ja indu proovida innovaatiliste ideede kasutamist tunnis, sain juurde enesekindlust.
1. mooduli käigus olen saanud teada uutest võimalustest toetada õpilaste loovust.
1. moodulist jätan kindlasti meelde ideekaardi loomise( coogle.it),
Ma ei tunne end uutes keskkondades töötades veel päris kindlalt, aga need toetavad õppijat.
laupäev, 9. aprill 2016
Õpitegevuse analüüs
Saavutasin tunni eesmärgi. Kaasasin õpilased praktilisse teema lahendamisse- tunni lõpuks valmisid rühmatööna ideekaardid digitaalse õppevahendiga Coggle.it. Soodustasin õppijate arusaamist, mõtlemist ning koostööd( seekord kippusid rühma liikmed omavahel natuke tülitsema).
Olen edaspidi julgem ka 1. klassi õpilastega teisigi veebikeskkondi proovima.
Tunni lõpus tegime kokkuvõtte. Lastele tund meeldis, sest nad said ise arvutis tegutseda, kuigi tunnistasid ka, et oli natuke raske.
Olen edaspidi julgem ka 1. klassi õpilastega teisigi veebikeskkondi proovima.
Tunni lõpus tegime kokkuvõtte. Lastele tund meeldis, sest nad said ise arvutis tegutseda, kuigi tunnistasid ka, et oli natuke raske.
reede, 8. aprill 2016
Minu kodune töö (2)
Tunni alguses kordasime lastega üle nädalapäevade järjestuse. Seejärel vaatasime lastega videot Jussikese tegemistest https://www.youtube.com/watch?v=N0BAs_5nwzk. Seejärel õpetasin lastele Coggles mõistekaardi tegemist rühmatööna. Mõistekaardile tuli märkida nädalapäevade nimetused ja iga päeva juurde Jussikese tegevus sel päeval. Abiks oli lastel võimalus kasutada S. Väljal raamatut "Jussikese 7 sõpra". Välja tuli ühe rühma mõistekaart selline
https://coggle.it/diagram/VwdS5pZoJB9i2k89 Lapsed õppisid koos tegutsema, paarilise tööd jälgima, vigadele tähelepanu pöörama ja kasutama arvutit ka muuks kui mängimiseks. Kui olime mõistekaardid valmis saanud, siis oli ka tund ajaliselt lõppenud.
https://coggle.it/diagram/VwdS5pZoJB9i2k89 Lapsed õppisid koos tegutsema, paarilise tööd jälgima, vigadele tähelepanu pöörama ja kasutama arvutit ka muuks kui mängimiseks. Kui olime mõistekaardid valmis saanud, siis oli ka tund ajaliselt lõppenud.
Minu kodune töö
Kõigepealt tuli mul välja mõelda, millist õpitegevust viia läbi 1. klassi lastega, kelle arvuti kasutamise oskused on väga erineval tasemel. Seadsin endale eesmärgiks:
1) muuta tund huvitavamaks
2) teha paaristööd
3)katsetada koolitusel omandatut reaalses koolitunnis
Planeerisin tegevusteks ühe akadeemilise tunni.
Sihtrühm: 1. klassi õpilased
Teema: nädalapäevad
Eesmärk:
1) nädalapäevade järjestuse kinnistamine ja seos reaalse eluga
2) lugemishuvi äratamine
Tunni ülesehituses kasutasin
Youtube videot, mõistekaardi põhja Coggle keskkonnas ja raamatut "Jussikese 7 sõpra".
1) muuta tund huvitavamaks
2) teha paaristööd
3)katsetada koolitusel omandatut reaalses koolitunnis
Planeerisin tegevusteks ühe akadeemilise tunni.
Sihtrühm: 1. klassi õpilased
Teema: nädalapäevad
Eesmärk:
1) nädalapäevade järjestuse kinnistamine ja seos reaalse eluga
2) lugemishuvi äratamine
Tunni ülesehituses kasutasin
Youtube videot, mõistekaardi põhja Coggle keskkonnas ja raamatut "Jussikese 7 sõpra".
pühapäev, 3. aprill 2016
neljapäev, 31. märts 2016
video
esmaspäev, 21. märts 2016
laupäev, 19. märts 2016
Teine ülesanne
Eelmooduli materjale lugedes sain aru, et arendamist vajavad kõik pädevused. Tahaks ka olla superõpetaja... aga kõik ei saa kõigega hakkama. Loomulikult tahan olla digiajastu võimalustele avatud ja täiendada oma oskusi. Digiajastu õpetajaks ei sünnita, vaid arenetakse. Eks ma siis püüangi areneda. Mõeldes oma õpetajatööle klassiõpetajana, leian, et sobivam oleks mulle hoopis olnud "Digialguse" koolitusprogramm.
Minust
Minu nimi on Merike Kull. Töötan Värska Gümnaasiumis klassiõpetajana. Lastele olen koolitarkust jaganud 1991. aastast. Koolitööst vaba aega jagan oma lapse ja lemmiklooma ning ülejäänud pereliikmete vahel. Naudin taimedega toimetamist ja raamatute lugemist. Viimase aja lemmikuks on kujunenud Valdur Mikita "Lindvistika ehk metsa see lingvistika".
Tellimine:
Postitused (Atom)